Říjen 2016

Magorie XV

25. října 2016 v 22:53 Magorie
Vlastně je tohle nějaká další jubilejní Magorie, že? Myslím, že to s nima dotáhnu až to maturity. ale tahle bude krátká. Jen takový noční report.

Moc dlouho jsem nepsala, vím to. Ale píšu jiný věci. Při víně se dobře píše "Město, které se neprobudí". Ale kromě toho ještě píšu "Bellevue 1415" - víte: Paříž, 20. léta, ruští emigranti a ♥ GAYOVÉ ♥ Někam jsem ty gaye do svých oficiálních a neslashových příběhů nacpat musela. Jo, "Příliš dlouhá zima" se mi tak nějak sama připomněla, a myslím, že k ní můžu zase něco napsat, protože zase poslouchám Pet Shop Boys (nikdy nepřestanu milovat jejich písničky, nikdy, nikdy, nikdy).
A taky je teď výročí 60 let od maďarského povstání z toku 1956! O tom jsem psala knihu. Mám přes 300 stránek wordu věnovaných několika fiktovních Maďarům. Nedávno jsem se do toho příběhu začetla. Je naivní, místy hloupý a místy kliší, ale zároveň to byla snaha o opravdu velký a složitý příběh s otázkami ohledně morálky, a na některý z těch otázek, co jsem tam sama vznesla, doteď neumím odpovědět.

Takže jsem si hezky početla, jo.
To je asi nejzásadnější informace.
Jinak se toho děje dost, ale všechno je tak nějak mimo tenhle blog.
Hudbu poslouchám všelijakou. Čtu všechno. V poslední době čtu až moc o nacistech. Jsem fascinovaná - ne ideologií, ale osobnostmi lidí, kteří ji představovali.
A asi by bylo fajn poznamenat, že jsem byla v Krakowě a v Osvětimi. Zážitek na celý život, nebudu lhát. Ale účinek se dostavil až v den, kdy jsem se vrátila domů. Tam je to cirkus.
Fotky jsou kamarádky, já mám všechny fotky na jinym počítači.Jinak - hymnou podzimu budiž "Leopold and Loeb" od 33 West. Naprosto neznámá píseň a naprosto neznámá skupina. Vlastně nic jinýho od nich ani neposlouchám. Ale tahle písnička utvořila můj hudební podzim, prozatím.

To je asi tak všechno. Jdu zpátky k vínu a psaní. Nebo ke čtení Mengeleho životopisu. Zejtra bude dlouhej a zábavnej den, konečně. Pořádnou zábavu jsem nezažila snad od června.