Leden 2015

Magorie I.

31. ledna 2015 v 19:21 Magorie
Život, jaký je, jaký bych si představovala a jaký ho (ne)chci mít. Magorie. Jak originální.


Nejdřív jsme ve skříňce bydleli čtyři, pak tři, a pak chvíli zase čtyři, když teda budu počítat i tu myš, co žila v průhledným teráriu nebo akváriu nebo co to vlastně bylo. Normálně s náma žila - vlastně žil - na poličce ve skříni a my jsme z toho měli srandu a mysleli jsme, že to nikdo neví. Chudák myš. Dali jsme mu jméno Trimethyloktan a on se zapařoval v tom svým teráriu, protože zrovna bylo léto a nesnesitelný vedra. Pak jsme "Trimíka" - to byla ta roztomilá verze jeho strašnýho jména - dali Erikovi, ať si ho nechá. Erik doteď tvrdí, že ho má doma, ale já mu nevěřím, já vůbec Erikovi spoustu věcí nevěřím. On rád kecá. A pak se diví, že mu nikdy nevěříme.
Nevěřím mu ani ty příběhy o potopených toitoikách v rybníce a o tom, jak na Silvestra běhal nalitej vodkou kolem baráku. Některým lidem prostě nějaký věci nevěřím.
Stejně tak Redovi nevěřím ty kecy o rozbitým starým zrcadle v jeho pokoji a o složkách s pornem na jeho počítači, protože Red už o ničem jiným než o pornu skoro nemluví. Buďte s ním pět minut a vsadím se o cokoliv, že začne vykládat něco o svojí holce a o "přírodním peelingu" a o takovejch věcech, co zní úplně normálně, ale když vidíte jeho s tím jeho ksichtem, jak zvedá obočí a přikyvuje, tak vám prostě musí dojít, že to myslí jako dvojsmysl. Někdy si fakt přeju, abych nebyla takovej úchyl a nechápala to.

11.: Rio (slash fikce)

30. ledna 2015 v 6:00 Franzy Fridays
(dnes je to krátké, aby to příště mohlo být dlouhé)

Série: Rio
Díl: 11/?
Fandom: Franz Ferdinand
Počet slov: 160
Přístupnost: asi všem, co já vím?
Varování: nic


Franz Ferdinand - Franz Ferdinand

26. ledna 2015 v 18:00 Franz Ferdinand
Jestliže o sobě chtcete tvrdit, že máte rádi indie rock a že se v něm vyznáte, nezbývá, než si poslechnout tohle album. Když už nic jiného od FF. Protože jejich debutové eponymní album je klasika v oblasti indie rocku a Frank Ferdinand na něm jsou nabití energií, zajímaví, strhující, klasičtí, úžasní. A ještě celkem nezkažení elektronikou a syntezátory - ne že by mi vliv electro hudby vadil, ale typický zvuk FF pro mě navždy bude ten z jejich prvního alba. Je takový syrový, čistý, víte, zní jako "přímo od nich", je to prostě naservírováno od Kapranose (a ostatních) přímo vám do uší. Ještě to není taková "diskotéka" jako na "Tonight". Druhý album - "You could have it so much better" - je sice tomu prvnímu hodně podobný, ale jednička je jednička a písničky z prvního alba přebijí i ty z druhého. Snadno. Za osmatřicet minut hudby vám dokáží, jak zní indie rock začátku století.
Snad už jen stačí říct, že album je z roku 2004 a že obsahuje i ten úplně největší hit FF - "Take me out". I to je důvod, proč si album poslechnout - abyste slyšeli ostatní písničky z tohohle období a mohli přijít na to, že "Take me out" je sice úžasná skladba s více než vlezlým rytmem a neustále se opakujícími slovy, ale na albu jsou podle mého skromného názoru i lepší kusy.


10.: Rio (slash fikce)

23. ledna 2015 v 18:00 Franzy Fridays
(zapoměla jsem to nastavit na šestou ráno)

Série: Rio
Díl: 10/?
Fandom: Franz Ferdinand
Počet slov: 900
Přístupnost: 12+
Varování: :3 LOL. Nikdy ze mě nebude spisovatelka píšící o "mužství" a "chloubách" a tak, jestli víte, jak to myslím. To bych při psaní musela permanentně padat smíchy ze židle.O blogu

19. ledna 2015 v 21:40 O blogu
Takhle to bude, dokud mě to nebude štvát.

fletcher-memorial-home.blog.cz
Jméno blogu bylo vzato z písně "The Fletcher Memorial Home" od Pink Floyd. Dnes už by se asi jmenoval jinak (dark-of-the-matinee.blog.cz, am-i-ulysses.blog.cz, fade-together.blog.cz, outsiders.blog.cz....), ale pravda je, že Pink Floyd jsou stále podle mě nejlepší klasická rocková skupina.

Název blogu
Dr. Mowinckel -

ZáhlavíBarva
Převážně modrá, protože modrá je moje oblíbená.


9.: Rio (slash fikce)

16. ledna 2015 v 6:00 Franzy Fridays
Série: Rio
Díl: 9/?
Fandom: Franz Ferdinand
Počet slov: 500
Přístupnost: pořádvšemaleužsetobrzyzmění
Varování: :-(


8.: Rio (slash fikce)

2. ledna 2015 v 11:00 Franzy Fridays
Série: Rio
Díl: 8/?
Fandom: Franz Ferdinand
Počet slov: 800
Přístupnost: všem
Varování: není