Duben 2014

Postavy, které mají vlastní život (PR slash)

13. dubna 2014 v 20:53 Slash (m/m)
Občas to postavy ze seriálu mají s režiséry těžké...
Dění v První republice se neodvíjí podle mých představ.... Ale to nevadí! Mám teorii. teorii o životě postav. Mám za to, že postavy z knih a filmů/seriálů mají vlastní život, a že jenom jeho malá část je ukázána v knihách/filmech/seriálech.
Proto vzniklo tohle. Něco mezi fanfikcí, slashem a parodií.
K úplnému pochopení by bylo dobré znát alespoň trochu příběh seriálu První republika. Jestli ho neznáte, zde máte shrnutí: Klára miluje Vladimíra, ale vzala si jeho bratra Jaroslava. Vladimír byl ve válce, po návratu z ní se oženil s Magdalénou, ale stále miluje Kláru. A snaží se vyřešit, kdo zabil Klářiny rodiče. Na to se snaží přijít i Klářin mladší bratr Kryštof. A pak tu máme ještě Freddyho, Vladimírova a Jaroslavova mladšího bratra.
V seriálu je spousta nedomyšlených věcí a nereálných myšlenkových pochodů. Jediná "dvojice", která se k sobě hodí a mezi kterou funguje chemie, je právě Kryštof a Freddy.
Proto vznikla tahle povídka. Snad se bude líbit ;)

Zelená barva a Budapešť

9. dubna 2014 v 21:31 O blogu
Současné uspořádání mého blogu a jeho vzhled mi vyhovují snad najvíc ze všech designů, co jsem kdy předtím měla. A že jich bylo. První černý design s mou egoistickou fotkou v záhlaví. Další černý design. Pořád černý design. Měl být jen pracovní a dočasný, ale dočasnost se proráhla na celý rok. Pak ho vystřídala barva tmavě modrá a fotka budapešťského Řetězového mostu. Záhlaví s logy mých oblíbených skupin. Záhlaví s fotkou maďarské skupiny Omega z 60. let. V době olympiády dokonce jakási záhadná umělecká fotografie, notně upravená v gimpu, představující Pljuščenka. No a nakonec Budapešť, respektive snad hlavní poznávací znak tohoto krásného města, Parlament.
Proč mám tuhle verzi nejraději?