Květen 2013

Další alba Pink Floyd - Ummagumma

26. května 2013 v 16:41 Pink Floyd
(tu fotku miluju, zvlášť Davida, jak je hezky v popředí a vypadá krásně, bosý a s dlouhýma vlasama, prostě takový hipík...)

Omlouvám se za tu dlouhou pauzu mezi posledním článkem a tímhle výtvorem :-) Můj počítač proti mně připravil komplot, který spočívá v tom, že jakmile dopíšu článek, spadne mi internet, a když ho po několika neúnosných minutách znovu spustím, tak článek není k dispozici, jelikož prý nebyl uložen. Buď jsem vážně blbá a neukládám ho, nebo mě ten počítač nemá rád (a jsem si jistá, že je to ta druhá možnost). Takže tenhle článek bude asi kratší a možná trochu useknutý, protože mám pořád strach, že mi ten internet zase spadne a všechno, co jsem sepsala, bude ztraceno kdesi v počítačovém nebi neukládaných článků...

Váhala jsem, jestli sem mám dát tohle album, když část písní tvoří již zmíněné, ale nakonec, proč ne :) Aspoň to bude rychleji z krku - a já teď nemám úplně mnoho času, jelikož v těchto chvílích, kdy sedím u počítače, bych zřejmě měla psát kontrolní slohovou práci :D Navíc zítra a pozítří mě čekají ty ***** srovnávací testy z češtiny, matiky (pondělí), angličtiny a francouzštiny (úterý) - ale, upřímně, všechno lepší než se učit :D Takže tohle bude asi jen takový miničlánek, aby přece jen ten blog nepokryl prach a aby tu aspoň něco bylo.

Další alba Pink Floyd - Saucerful of secrets:)

1. května 2013 v 11:09 Pink Floyd
To je podruhé, co píšu téměř "na přání" :-D Poprvé to byl příběh o koblížkovi-Gilmourkovi, nyní to bude trochu vážnější, o dalších albech PF, která jsem vynechala v předchozím článku. Tam jsem původně chtěla psát jen o The Wall, ale nakonec jsem tam dala i ta ostatní, pro srovnání. Takže se omlouvám, že jsem některá Floydí alba (1968-1972) vynechala. A teď se pokusím chybu napravit.
Nejdřív bych ale chtěla uvést důvod - ne že bych ta alba neměla ráda, ale neposlouchám je tak často a nemám je ani tak naposlouchaná a zmáknutá. Vím, že je to škoda, že nejsou o nic horší, jenže pro mě v roce 68 končí éra Syda "původních" Pink Floyd a ty další čtyři alba (pokud počítám správně - Zabriskie point to toho neberu) jsou opravdu vlastně takovou přípravkou na Odvrácenou stranu Měsíce.
Proč jsem do předchozího článku nezapsala Saucerful of secrets, to je i pro mě opravdu tajemstvím. Že bych byla tak natěšená, až jeden smysluplný článek - po dlouhé době - zase zveřejním a díky nepozornosti prostě ono album vynechala? Zřejmě.Takže začnu právě s tímhle albem.