Prosinec 2012

Kompromisy (upozornění: slash!)

22. prosince 2012 v 21:58 Slash (m/m)
Takže přátelé mí drazí - ve vánočním shonu a spěchu jsem si našla drahocenný čas na psaní. Stálo mě to mnoho úsilí, mnohokrát jsem vztekle zavřela sešit s tím, že přece nejsem úchyl a něco takového, jako jsem nakonec napsala, psát nebudu, ale ten nápad nešel z mojí hlavy a jak se ho jinak zbavit, než psaním? Takže můj první (dokončený!) slash je na světě.
Možná nevíte, co je to slash (ani bych se nedivila, to je totiž taková specialitka úchylů mně podobných - ale úchylů v dobrém slova smyslu, my nejsme nebezpeční!). Když si to vyhledávače na googlu zadáte "slash", vyjede vám nejčastěji Saul Hudson z Guns N' Roses, známý pod přezdívkou "Slash" (blbá souhra náhod). Ale v mém podání je slash s malým "s" a je to druh fikce. Píší ho amatérští autoři, a od ostatních fikcí se liší jednou zásadní věcí - párují se v něm postavy z knih/filmů/skutečného světa atd. a vždy se jedná o osoby stejného pohlaví. Mnohem rozšířenější je slash s dvěma muži (ženský slash je nazýván femslash). Tak jo, to je to nejzákladnější. Nelíbí se vám to? Tak radši rychle zdrhněte, než vás naprosto znechutím a urazím. Já totiž páruju, co se dá. A když tak člověk kouká na své oblíbené skupiny, jak se tam ti kytaristé a klávesáci a zpěváci (a někdy dokonce i bubeníci!) k sobě mají...Chápete? Ano, teď to řeknu bez obalu - jednoduše řečeno, dávám dohromady členy svých oblíbených skupin, ano, vidím, jak se David Gilmour zvláštně podívá na Rogera Waterse a už brousím pero, abych o tom napsala příběh plný sexu...kecám :D Tak to nefunguje. Ani netvrdím, že spolu něco Gilmour a Waters něco měli nebo mají. A ani nepíšu příběhy plné sexu. Slash totiž není o sexu, to je trošku jiná kategorie povídek. Sex v něm být samosebou může, ale v žádném případě není nezbytnou součástí. A já už se (doufám navždy) naučila psát tak, abych se právě těmhle scénám vyhnula, nebo je alespoň popsala bez sklouznutí k pornografii (ale že to dá práci!:))))
Jinak jsem naprosto (ne)normální, ale slash se mi usídlil v hlavě a nemůžu si pomoct, ale prostě už to tak nějak funguje, že mnohdy vidím nějaký film/čtu knihu/ vidím nějakou skupinu a říkám si "Tak kdo by co s kým mohl mít?". Občas taky napíšu nějakou "normální" fikci, ale ta mě tak nebaví :) Slash je prostě slash.
No a teď už přímo k tomuhle slashi. Nemám (zatím, ale kdoví...) odvahu dávat sem slash povídky o skupinách, které tady někteří z návštěvníků milují (chápu, že ne každý musí skákat nadšením z vymyšleného polibku mezi oblíbeným zpěvákem a milovaným kytaristou), takže začnu tak nějak nenápadně, pomalu... Začnu od Omegy!

Ještě pořád máte šanci utéct! (ale zase na druhou stranu nejde o žádný slash 15+ nebo 18+, myslím, že se tam neděje nic strašného ai nechutného).
Je to na vás, vybírejte pečlivě :)

Queen Live in Budapest 1986 - Tavaszi Szel Vizet Araszt

12. prosince 2012 v 19:37 Hudba
Něco pro Yves :) Nemůžu odolat, když je ze mě teď ten maďarofil a částečně queenofil (možná ještě líp Freddieofil, ale dost už s těma úchylkama!) :) Koukala jsem na tenhle koncert (s dolní čelistí na zemi) a mezi všemi těmi písněmi mě dostala tahle - protože není od Queenů, ale jedná se o maďarskou lidovou. A Freddie jí na koncertě zazpíval, jeho slova "This is a very special song from Queen to you" mluví sama za sebe, a právě tohle krásné gesto ještě víc dokazuje, jaký to musel být úžasný člověk :'-(


Jediný slovo, kterýmu jsem rozuměla, bylo virág (tady ve tvaru virágom) - česky květina (protože květinářství je virágkertészet :))
♥♥♥